| Pasquale12345 a întrebat:

Bună TPU, acum câteva săptămâni am fost la dentist pentru a scoate nervul unei masele. Dentistul mi-a pus un fel de bandaj cu niste medicament pentru a-mi omori nervul. Voiam sa va întreb: dacă nervul este mort și bandajul îmi cade, m-ar mai putea durea măseaua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"acum câteva săptămână..."
Trebuia sa mergi inapoi la dentist peste o saptamana dupa ce ti-a pus arsenul in masea, pentru a omori nervul!
Cu cat sta arsenul mai mult in masea, cu atat distruge nervul si tesutul mai adanc, iar in cazuri extreme intregul dinte sau chiar si maxilarul!
Mergi IMEDIAT inapoi la dentist, sa scoata "medicamentul" si sa finalizeze lucrarea de plombare definitiva!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Măseaua, nu, dar gingia, da.

| GouDidodino a răspuns:

În mod normal nu ar trebui să te mai doara

Răspuns utilizator avertizat
| Nătărău a răspuns:

Răspunsul simplu e nu.