| Eus3b1u995 a întrebat:

Am fost astazi la dentist pentru ca aveam o masea din care s-a rupt o bucatica, si in interior era gaura si am aflat ca am caria intrata adanc, asa ca doctorita mi-a pus un fel de medicament acolo care imi omoara nervul si o sa incerce sa imi curete maseaua, dar s-ar putea si sa nu reuseasca, si atunci ar trebui sa imi faca antestezie la gingie si sa imi scoata maseaua.Intrebarea mea este, odata ce am nervul mort, si anestezia facuta, cand o sa imi scoata maseaua o sa mai simt ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Odata ce vei avea anestezia facuta fata o sa tremure putin, acea zona anesteziata apoi nu o vei simti deloc si va putea scoate nervul fara probleme si maseaua daca e necesar. Apoi face iar anestezie dupa ce cicatrizeaza bine si iti pune implant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu simti nimic, nimic.E o injectie in gingie cu un ac mic si apoi o extrage.Nu doare deloc.