| idc a întrebat:

Buna TPU acum cateva zile am facut o serie de analize recomandate de catre doctor(din cauza unei umflaturi a labei piciorului+glezna, el a zis ca nu e normala la varsta de 15 ani si m-a pus sa fac analize)si mi-a iesit ASLO

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Cum a iesit ASLO? Pozitivitatea acestuia indica diagnosticul unui reumatism articular acut.
http://www.i-medic.ro/abrevieri-medicale/aslo

| unsernamecontre a răspuns:

Pune gheata

| idc explică:

Nu stiu ce are, nu ma lasa sa postez intrebarea straight face

| Empathizer a răspuns (pentru idc):

Ti-a iesit ASLO marit. Inseamna ca artrita ta e consecinta unei infectii streptococice (sindrom minor post-streptococic sau chiar reumatism articular acut). Medicul tau iti va recomanda tratament pentru asta. Sa te tii de tratament, poate sa dureze ceva timp.