| Codename a întrebat:

Acum doua zile, mai exact sambata seara. mi-am mucsta limba foarte, foarte rau. in acel loc acum e o umflatura rosiatica foarte dureroasa care ma impiedica sa mananc, sa beau, sau chiar sa vorbesc. nu e rana. deci nu poate fi vorba de o cusatura la medic. stie cineva vreun remediu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AllinaDaniella a răspuns:

E rana interna, nu ai cum sa folosesti tratament local. Evita cateva zile lactatele pentru ca acestea incetinesc vindecarea si incearca sa mananci mai multe supe, salate, mancare usoara sa nu "ataci zona". Incearca sa bei si ceaiuri. In rest, e nevoie de timp pentru ca rana sa se inchida.

4 răspunsuri:
| McBoy a răspuns:

Cred ca ti-ai dat gaura-n limba laughing) trece in 2 saptamani.

| bacteria a răspuns:

Poti sa iei antiinflamatoare, eventual, ca sa se reduca inflamatia locala. Apoi, evita bauturile si mancarea acida sau condimentata. Alte remedii nu sunt. Doar rabdarea.

| Codename explică:

Muscat*

| bogdiws a răspuns:

Stai linistit/a e o muscatura nu poate fi ceva grav