| david1232 a întrebat:

Buna TPU! Acum o saptamana mi-am rupt o alunita foarte putin, astazi de dimineata inainte sa ajung la scoala avea culoarea pieli! Cand am ajuns la scoala mi-am dat hanoracul jos si alunita era rosie inchisa toata!
Este ceva grav?
Stiu ca pot face cancer dar sunt in situatia de a face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este grav, nu se face cancer doar din atât. Legendă urbană. Alunițele cancerigene au o constituție aparte.

| dullcat a răspuns (pentru sadrian46):

Nu este o legenda urbana.Doar ca informatia despre cancer a fost scoasa din context si asa se propaga frica in mod inutil.Pe termen lung poate duce la cancer daca isi schimba caracteristicile.

| LaviniuA a răspuns:

Nu baiete nu. Poate ai agatat-o din greseala azi si s-a inflamat. Daca vrei intreaba la farmacie de un unguent.