| EternalIce69 a întrebat:

am 11 ani si de la 7-8 ani ma doare undeva in locul inimii(nu cred ca e de la inima)cand trag mult aer in piept simt o durere din senin.Se intampla destul de rar.Va rog sa nu imi ziceti sa ma duc la medic deoarece imi e putin frica...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CORGE20 a răspuns:

Buna!
In ciuda faptului ca iti e frica de medic, cel mai bine ar fi sa mergi la unul. Mai intai, explica-le parintilor tai despre durerile pe care le ai si mergeti impreuna la medicul de familie. Daca acesta considera ca trebuie efectuate niste investigatii suplimentare, te va trimite la un medic cardiolog.
In plus, nu ai de ce sa te temi, medicul cardiolog nu iti face nimic dureros. Gandeste-te ca e mai bine sa descoperi din timp daca ai o problema de sanatate( mai ales daca poate avea legatura cu inima) si sa o tratezi la timp, decat sa stai cu ea pana se agraveaza!

1 răspuns:
| Cristian0015 a răspuns:

Da, ar trebui sa le spui parintilor si sa te duci la medic