| Buhaluci22 a întrebat:

Am 12 ani jumatate si am niste vene sparte pe picioare, la genunchi dar partea din spate.Cum pot scapa de ele? E vreo problema ca le am de la varsta asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă sunt accidentale (vânătăile), trec de la sine

| Buhaluci22 explică (pentru sierra1):

Nu sunt vanatai, nici accidentale.Le am de mai demult (cam jumatate de an). Poate e din cauza ca m-am ingrasat? Anul trecut de la 43 de kg am ajuns acum la 48 (am 1.53 inaltimea)

| sierra1 a răspuns (pentru Buhaluci22):

Ia-o pe mama de mână și mergeți la doctor

| Dalmore a răspuns:

Varice, probabil sunt mostenite. Problema e ca daca nu le rezolvi, o sa ai dureri de picioare mai incolo. Du-te la medic.