| AnDutZzA020 a întrebat:

Am 12 ani si imi curge o chestie albicioasa... oare trebuie sa-mi vina ciclul sau ce inseamna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Acel lichid e normal sa curga la o anumita varsta!
Si, cam da, ar trebui sa te cam astepti, se poate sa vina, deja ai o varsta la care, la multe fete le vine big grin

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Ceea ce descrii tu se numeste secretie vaginala, este un fenomen absolut normal si are rolul de a mentine vaginul lubrifiat.
S-ar putea ca uneori secretia sa fie mai albicoasa sau vascoasa sau chiar abundenta depinde in ce perioada a ciclului mentrual de afli.

| Madaa18 a răspuns:

Da...dar nu e neaprat ca acum imediat sa-ti vina.dar oricum trebuie sa te astepti