| AlexaSiAtat3 a întrebat:

Am 12 ani si inaltimea de 1.63.Fac gimnastica si contorsionism.Am auzit ca e posibil sa nu mai cresc in inaltime din cauza acestui sport.Voi ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CorneliaC a răspuns:

TU nu asculta ce spun altii, ca e posibil sa nu stiu ce. Sportul intotdeauna ajuta la cresterea si dezvoltarea organismului

4 răspunsuri:
| kteichd a răspuns:

Sportul te ajuta la dezvoltare.

| johnyxus a răspuns:

Cred ca te va ajuta sa te dezvolti pentru ca nu necesita forta multa.

| DiiaBwăă a răspuns:

Nu este aşa... Practicarea acestui sport aduce la creşterea în înălţime la fel ca şi volei-ul, baschet-ul, polo-ul, înotul şi baletul. Fii liniştită, vei mai creşte :*
Succes mai departe cu gimnastica!
Fundăăăăă? puppy dog eyes

| Tequila23 a răspuns:

Nu-i adevarat, din potriva iti dezvolti oasele!
Ma iales daca faci gimnastica!
Nu te lasa daca iti place! Continua si nu vei afea de pierdut!