| B3lla a întrebat:

Am aproape 18 ani si am doar 1.63 m. Oare e posibil sa mai cresc in inaltime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| angel_7075 a răspuns:

Din cate stiu eu nu deinde daca esti baiat sau fata dar de crescut ramane de vazut poate mai cresti cativa centimetri sa ajungi la 1. 70 :d funda plz am nevoieeee

9 răspunsuri:
| ProjectJackpot a răspuns:

@happy, nu esti prea happylaughing
@angel, de ce ai nevoie de o funda? Viata ta depinde de asta?

Si ca sa rapund si intrebarii: no, i don`t think so... (dar nu`s medic endocrinolog). Vorbeste cu unul. Mie greu sa cred ca este prima data cand auzi de medic endocrinolog.Sau ai nevoie doar de incurajari?

| Florinaaaaaaaa a răspuns:

Du-te la volei si vei creste.Eu am fost. si la varsta de 12 any(acum)am 1, 50. Poate am sa ajung FotoModel.laughing

| MusicisMusic a răspuns:

Hi! Don't worry, poate o sa mai cresti pana la 19-20 ani, daca nu, incearca sa faci un atuu din asta. Spre exemplu ai putea sa faci glumite pe seama asta.Eu sunt un pic mai plinuta.Am 175cm si 62 kg insa de obicei cand cineva se leaga de asta eu ii zic ca mai bine vad lumea de sus dar din asta ca sunt "plump" sunt totusi cu picioarele pe pamanttongue.So...tu poti sa le spui ca lumea e mai frumoasa pe jos decat cand esti cu nasul pe sus...si din asta! Nu fi ingrijorata, chiar daca cresti o sa te schimbe ca persoana? Da poate o sa te faca mai sigura pe tine insa altceva nu cred.Succes si sa mai cresti!

| MissCupcake_7313 a răspuns:

Daca esti baiat da se pote baiatii cresc pana la 20 de ani, apucate de un sport repede!
Daca esti fata nu cred deoarece fetele in general nu mai cresc dupa 15 ani.

| alienware a răspuns:

Salut, baieti cresc pana la 20 de ani in inaltime iar fetele pana la 18 din cate stiu eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca vei creste pana pe la 20-22 oamenii cresc dupa inceteaza sa mai creasca

| OHmyGosh a răspuns:

Nu conteaza de aceasta data daca esti fata ori baiat.
Este posibil sa mai cresti cativa cm.

| RoxyyEvidentt a răspuns:

Verisoara mea avea la 20 de ani 1. 65 si a maicrescut panala 1. 70 deci da e foarte posibil

| anaconda619 a răspuns:

Incearca asta si poate mai cresti http://www.a1.ro/usr/imagini/2010/07/28/86575-masa_de_tortura.jpg

o si ai sa mai cresti pana la 20ani