| ChunjiAndMinnieAreLove a întrebat:

Am 14 ani 1, 65 inaltime si 39 kg, si am putin colacei la burta. Cum scap de ei? Sunt fata. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NuMaContrazice a răspuns:

Presupun ca nu mananci sanatos pentru ca la 39 de kg la inaltimea ta nu prea e inregula (Esti slaba), ar trebui sa ai cel putin 50-55 kg. Uite ce cred eu ca ar trebui sa faci, mananca sanatos de 3 ori pe zi, dar nu prea mult, cat crezi ca-ti trebuie, si fa exercitiile astea daca poti 1 data pe zi, daca nu macar o data la 2 zile. http://youtu.be/ov6vOVR7EKQ Binenteles ca nu le vei putea faca pe toate de la inceput daca nu esti obisnuita cu abdomene si alte ex de genu dar in timp o sa-ti creasca rezistenta si o sa iti dispara colaceii.Fa si alte ex fizice cum ar fi alergare, sau fa si tu un sport. ceva. Funda? :d

| NuMaContrazice a răspuns (pentru NuMaContrazice):

In regula ** si face**, m-am grabit.

| ChunjiAndMinnieAreLove explică (pentru NuMaContrazice):

Multumesc pentru sfaturi. Mananc foarte sanatos.Mama nu ma lasa sa mananc dulciuri mai deloc. E din familie si sora mea are la fel.

3 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Sport, mișcare zilnică, masaj în zona respectivă. Cam asta poți să faci happy