| soporan a întrebat:

CE imi recomandati ca sa scap de colacei de pe burta. am grasime doara acolo si arata urat.este bun saritul corzi. dar cat timp, in 2 luni o sa scap? mentionez ca am 14 ani, 1.65 inaltime si 52 de kg, inca ceva as putea sa ma apuc de haltere /?

1 răspuns:
| ChocaholicBi a răspuns:

Nu cred ca saritul corzii este cel mai bun pentru tine, nu reuseti prea mult din asta. Incearca sa faci ceva mai folositor ca si aerobic sau daca nu iti poti permite pentru ca tebuie sa faci de minim 3 ori pe saptamana, poti incerca acele videoclipuri de pe you tube cu pilates sau aerobic. Depinde cum vrei tu. Eu as opta pentru varianta de a face aerobic la o sala pentru ca daca nu intelegi cum se face ceva acel indrumator iti poate arata cum se face si daca faci corect big grin. Dar e folositoare si varianta online. Iti urez mult succes si spor la slabire! Apropo : Mai poti face si vreo 10 sau 20 abdomene pe zi, ajuta! Bafta!