| mamasiita a întrebat:

Buna TPU
Am 14 ani
Deci sunt in crestere
Iar sanul meu drept este mai mare ca cel stang
E normal asa ceva?
Am vreo problema?
Nu este asa vizibil, dar e ciudat...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SorinaElena123 a răspuns:

Asa este la pubertate, in timp acest mic defect se va regla de la sine.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai ce să faci şi NU ai de ce să te îngrijorezi happy

La majoritatea fetelor/femeilor, sânii NU sunt simetrici/egali : în general, unul este mai mare şi celălalt mai mic.
Nici poziţia NU este simetrică : de obicei, unul este puţin mai sus/jos faţă de celălalt.

Deci, NU ai de ce să te îngrijorezi.

Toate cele bune.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Este ceva normal, la toate femeile e asa, un san mai mic decat celalalt

| Mimosa121 a răspuns:

E ceva obișnuit, asta înseamnă ca te dezvolți, la toate fetele sunt asa care sunt in jurul virstei 14 ani.

| TheodoraTrandafir a răspuns:

Asa e la toata lumea! Unul mai mare si altul mai mic
Funda