Întrebare recomandată | scorpioana a întrebat:

Am realizat ca mi s-a scurs foarte putin lichid din sanul stang. Sfarcul stang doare putin in momentul in care il strang. Sanul drept nu are vreo problema.
Am inteles ca poate sa fie normal. Nu stiu daca ar trebui sa imi fac griji.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca nu exista simptome de durere sau de mancarime in jurul sfacului si in acel caz nu ai motive de ingrijorare. Lichidul care apar la nivelul mamelonului se numeste scurgere mamelonara si se poate manifesta la unul sau ambii sani. Se poate produce atat spontan sau sa se produca doar atunci cand se exercita o apasare, sau prin strangerea mamelonului ori a intregului san. Secretiile pot avea un aspect alburiu asemanator cu cel al laptelui, sau poate fi transparent. In cazul in care scurgerea se manifesta mai pregnant si cantitativ mai abundent, este indicat sa te prezinti la o consultatie efectuata de un medic specialist senolog sau ginecolog. Multa sanatate!