| anonim_4396 a întrebat:

Este o problema daca am sanul drept mai mare decat sanul cel stang?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Daca nu este o diferenta care sa sara in ochi, e ok. Daca unul e clar mai mic (trebuie sa pui un buretel sau ceva in sutien ca sa ii egalezi), mergi la un medic. Poate fi doar o problema estetica sau poate fi o afectiune hormonala.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu prea, pentru ca de regula omul are o componenta generala usor asimetrica! De aceea, cei care sunt exceptii, sunt perceputi ca fiind frumosi! avand trasaturi regulate si proportionate armonios! Grila de selectie a fetelor de la celebrul cabaret Moulin Rouge, din Paris, e cea mai elocventa dovada!

leonardk
| leonardk a răspuns:

Nu cred. Si ochii sunt diferiti ca marime, nici picioarele (talpa) nu au exact aceeasi dimensiune. Depinde cat de mare este diferenta dintre ei.

| Beatrice_6624 a răspuns:

Prolema este urmatoarea:
inntodeauna femeile au un san mai mare si unu mai mic, dar daca ai observat k unu si sigur stingu este mai mare,
trebuie sa mergi intai sa fc o ecografie sa nu ai o imflamatie la sin si asta ar insemna ceva dereglari hormonale sau altceva, du te si fa ti o ecografie mamara
si te linistesti.

| Laurici :x a răspuns:

Si eu am aceiasi problema.stangul mic, dreptul mare.stiu ca e ceva normal sa existe o inegalitate.si stiu ca trebuie sa fiu multumita ca e vorba doar despre o inegalitate si nu e ceva mai grav. dar e frustrant.si sunt sigura ca multe femei au aceiasi parere ca si mine.ma simt foarte incomod la plaja de exemplu.desi am grija sa nu se observe inegalitatea si probabil nimeni nu se uita la sanii mei, eu am o obsesie ca toata lumea se holbeaza.asta e. o sa scap eu de ea la un momentdat.eu am doar 15 de ani si e foarte probabil sa mai creasca.Am fost la un medic endocrinolog si acelasi raspuns l-am primit: e ceva normal. da e normal pentru cineva cu sanii aproximativ egali. dar pentru noi, restul femeilor e frustrant.sunt recunoscatoare ca nu e o problema grava.si incerc sa ma obisnuiesc cu ideea asta.sunt constienta ca o persoana va aprecia felul meu de a fi, nu aspectul meu fizic.si daca nu se intampla asa.persoana respectiva nu merita nici 2 minute din timpul meu happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In general femeile au un san mai mare si altul mai mic. dar pot exista deformatii ale sanilor datorita unor afectiuni.mergi mai bine la medic si intreaba daca totul este in ordine cu sanii tai.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am sanul drept mai mare este vreo problema?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am sanul drept mai mare. Este vreo problema?