| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani,obisnuiesc sa ametesc,sa vad intunecat sau chiar sa lesin pentru cateva secunde cand ma ridic repede. Odata umblam prin curte, cand deodata clipesc si simt o durere la mana.Imi deschid ochii si se pare ca cazusem.Ce inseamna asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Miruna1239 a răspuns:

Este posibil sa ai probleme de vedere sau de la stres si oboseala. Cel mai bine ar fi sa mergi cat mai repede la un doctor.

4 răspunsuri:
| Osneros a răspuns:

Inseamna ca te contacteaza telepatic medicul de familie. Fa-i o vizita sa vezi ce vrea.

| romeo78 a răspuns:

Mergeți la medicul de familie cu părinții și cereți trimitere pentru neurologie. Este o problemă neurologică. O posibilă spondiloză cervicală.
Dar, poate fi ceva mai grav, o tahicardie. https://www.csid.ro/dictionar-medical/tahicardie-11345546
Oricum, este bine să nu mai amânați un control medical.
Sănătate!

| Teo29 a răspuns:

Poate fi o hernie de disc, probleme cu vederea, o glicemie. Fa-ti initial un set complet de analize, cere medicului de fam. trimitere. Fa-le la un laborator care stii ca le lucreaza bine iar dupa aceea poti sa vezi spre ce ramura medicala sa te duci pentru diagnostic + tratament.

| Donsavas a răspuns:

Nu te mai ridica brusc. E ceva normal dacă faci asta.