| Alinutaaaalina a întrebat:

Vreau sa va intreb, de ce cand ma ridic din pat sau de pe canapea, ametesc deodata pentru cateva secunde? Care a mai patit asa? Funda:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| BGDs a răspuns:

Se numeste hipotensiune ortostatica si e normal sa apara cand te ridici brusc. Cu alte cuvinte, scade tensiunea si ajunge mai putin sange la creier pentru cateva secunde. Nu e nimic grav

| tuGatita a răspuns:

Si vezi negru in fata ochilor nu? stiu si eu cum e. e de la tensiune, dar cel mai sigur LIPSA DE CALCIU! ia calciu de la farmacie, din ala care se dizolva in apa. daca vrei sa te simti mai bine. dar se poate trai si cu aceata ameteala! numai bine

| ZoeyMe a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel, sau cand ies dintr-o incapere cu alta luminozitate, in fine pentru cateva secunde vad in ceata si am impresia ca ma daram.

| MadisonMDX a răspuns:

Si eu patesc asa

| Julieღ a răspuns:

Si eu patesc asa de multe ori. La mie e din cauza tensiunii joase (asa e la majoritatea fetelor tine, deci banuiesc ca si la tine) si din cauza ca faci miscarea brusca. Bye!

| beautifulkiss a răspuns:

Buna si eu patesc asta, dar nu stiu de ce.Numai bine.

| dyana_6840 a răspuns:

Este de la anemie

| Denissaa a răspuns:

Si mie mi se intampla foarte des.