| Ksr_Nam_1991 a întrebat:

De 2-3 ani,am o stare de ameţeală. Când mă ridic de pe scaun ameţesc şi văd alb dintr-o dată,după care leşin timp de câteva secunde. Şi imediat după ce mă ridic, uneori sunt conştientă, uneori nu. După ce mă ridic mă doare capul şi mă dor şi ochii. Ce înseamnă asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Circulatie periferica deficitara sau amnemie.
Mergi la medicul de familie si solicita un set de analize.

| Ksr_Nam_1991 explică (pentru Fatamuntilor):

Dar asta se întâmplă foarte rar. Trebuie să merg neapărat la medic? Urăsc spitalele, şi tot ce ţine de domeniul ăsta. Ce se întâmplă dacă nu merg? De obicei mi se întâplă când mă ridic din faţa calculatorului.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Ksr_Nam_1991):

Se impune oricum un set de analize anual pe care orice om ar trebui sa le faca!
Incearcasa reduci numarul de ore de stat la calculator si vezi rezultatele.

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este vorba de Hipotensiunea ortostatica - vezi detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......atica_9594

http://www.sfatmedical.ro/Semne_si_simptome/Hipotensiunea_ortostatica

http://citynews.ro/......ate-116058

Sau de o anemie...

Un control la medicul de familie şi nişte investigaţii suplimentare vor confirma sau infirma diagnosticul prezumtiv!

Toate cele bune.

| Lawliet14 a răspuns:

Inseamna ca trebuie sa mergi la doctor.

| AliGab a răspuns:

Musai la medic: analize + consult neurologic + consul ORL+ consult oftalmologic. Insanatosire grabnica