| greeneye a întrebat:

Hey!

De ceva vreme am observat ca ametesc foarte repede, de exemplu daca stau mai mult timp pe scaun sau in pat cand ma ridic ametesc foarte tare si nu mai vad nimic pentru cateva secunde. ce poate fi? big grin

8 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Nimic grav oricum. Te'ai ridicat repede.si de aia happy

| juniper a răspuns:

Patesc si eu asa cateodata, este din cauza ca te ridici prea repede, ia-o incet si daca tot ametesti atunci probabil nu mananci destule fructe sau legume.

| Boniboon a răspuns:

Posibil sa ai lipsa de calciu.Nu stiu. consuma si tu cat mai multe lactate.

| ~p!$iii~ a răspuns:

Ai lipsa de calciuhappy si ce patesti tu sunt caderile de calciuhappy am avut si eu am facut si perfuzii, se intampla, consuma lactate cat mai multe, iar daca nu le suporti incearca p calea medicamentelor, niste calciu cu vitamina D ca sa se fixeze si vei fi mai binehappy

| lilstar a răspuns:

Nu stiu si eu sunt curioasa. Mi s-a intamplat de multe ori. Simteam ca lesin si nu puteam sa stau in picioare cand ameteam si nu vedeam nimic tot pentru cateva secunde.

| Quiss a răspuns:

Am avut si eu asa ceva. E din cauza calciului. Inainte la fel pateam si eu, ameteam sau mi se intuneca vederea pret de cateva secunde, dar acum iau cateva pilule de calciu efervescent in fiecare luna [ma rog, aproape] si nu mai am niimic. Deci ar trebui sa iei si tu niste calciu zic eu sau sa consumi alimente care-l contin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu lipsa vedrii am patit si eu, la mine aleatoriu incep sa vad (ca un fel de praf accentuat aprins spre verde asa pentru 3 sec si gata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi se întâmplă. E din cauza ca te ridici brusc.
Bafta.