| AlexGoga7 a întrebat:

Am 14 ani si de obicei cand ma trezesc dimineata sau in alte perioade, dintii precum caninii si incisivii se misca putin...Este normal? Cum pot preveni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andreea1912 a răspuns:

Iti recomand sa mergi la un dentist, problemele de genu' sunt cauzate deseori de bruxism ( scrasnirea sau inclestarea dintilor in somn ). Eu am problema asta si e destul de nasol daca nu rezolvi din timp pentru ca pe langa durerile dentare care vor aparea, ti se vor tocii dintii.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iti face aparat sa til bagi in gura noaptea

Răspuns utilizator avertizat