| Stefaniaaa777 a întrebat:

Mi se pare ca mi se mișcă foarte puțin dinții, este normal? Ce înseamnă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai pus intrebarea asta si ieri si toata lumea ti-a spus:
NU, nu este normal, asta se datoreaza unei boli/infectii serioase a gingiei si daca nu mergi de uregnat la stomatolog, vei vedea ca incep sa-ti cada dintii.

Nu nu glumesc, vad ca nu ai chef sa ne iei in erios, daca azi ai pus din nou intrebarea, ignorandu-ne.

https://www.tpu.ro/sanatate/este-normal-sa-mi-se-miste-foarte-putin-dintii/

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e deloc normal

| gabicoo a răspuns:

Ți-am mai spus ai paradontoză.

| ReddY25 a răspuns:

Nu este, du-te la dentist cât mai repede posibil

| carevaescu a răspuns:

Dai bani

| Dragobeta a răspuns:

Asa incepe: cu foarte putin. Nu e normal. Este alarmant. Mergi la stomatolog.

| Standt a răspuns:

Vrei sa se miste mai mult?
Nu e normal. Ai un inceput de paradontoza, decalcifiere, ceva ce te va lasa fara dinti. Mergi la stomatolog.