| Babygirl2001 a întrebat:

Am 14 ani şi încă nu mi-a venit ciclu. Ştiu ştiu, poate veni oricand intre 8-17 ani, dar cred ca toate colegele au deja, si ma simt cam prost. Si am ceva de mentionat: mamei si matusii mele le-a venit la varsta de 12 ani, iar bunicii si surorii mele la 13.
In august am avut cateva dureri abdominale si de spate timp de 3 sapt,apoi s-au oprit,iar de ceva timp a inceput sa ma doara din nou,mai ales in partea abdominala
Ieri,am simtit impungaturi intense la nivelul de sub stomac,mai aproape de vagin,iar azi la scoala,din nou. Nu am mancat ceva de la care m-ar putea durea burta, dar de obicei cand ma doare nu simt impungaturi sau intepaturi in partea abdominala :/. Stiti cumva ceva care ar putea accelera venirea acestuia si daca ar trebui sa vizitez un endocrinolog? Fara rautati, va rog.
Dau FUNDA. happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adrian_Paraschiv_1993 a răspuns:

Du-te la un ginecolog nu vreau sa te sperii dar cunosc o fata care sangele i sa strans in ea si a murit., tu insa nai de ce sa te sperii du-te zilele astea sau cand este cu mama ta si vei rezolva problema! sa fi sanatoasa :*

2 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Mergi la medicul de familie sa-ti dea trimitere!

| trandafirulnegrudininimata a răspuns:

Du-te la medic