| Babygirl2001 a întrebat:

Hei,fetelor! Am 14 ani si 2 luni si inca nu mi-a venit menstruatia. Probabil unele ma veti intelege,iar altele nu,dar voiam sa va spun ceva. De un timp ma simt foarte prost datorita acestui lucru. Infine, am cautat pe internet fel si fel de solutii in accelerarea acestuia si am gasit ceva despre glanda Timus. Este situata deasupra sanilor,si o cunostinta mi-a zis ca acea glanda are un rol important in crestere. Ultima data cand am vizitat-o mi-a activat-o doar batand cu degetul pe locul in care aceasta se afla si mi-a sugerat sa fac asta cat de des pot,si ca inca nu mi-a venit doar din cauza ca, corpul meu nu a acordat atentie asupra dezvoltarii si cresterii,iar ca aceasta glanda ii "aduce aminte" corpului de acest lucru.
Ceea ce mai am de spus e ca,in august, am avut niste dureri abdominale insuportabile timp de 3 sapt; iar de ceva timp ma doare foarte tare spatele in zona deasupra fundului
Nu stiu ce sa mai fac! Toate colegele au trecut prin asta,numai eu nu. Ar trebui sa vizitez un endocrinolog? Si, cei care sunteti informati in legatura cu acea glanda, ea chiar activeaza cresterea?
FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Silvia93 a răspuns:

Te doare asta inseamna ca urmeaza sa vina. Unei prietene i`a venit la 16 ani. E ok..corpul se dezvolta mai greu la tine.
Exista niste pastile care ajuta sa iti vina, prietenei mele ii s`au dat de la endocrinolog si ii vine normal acum.
Baga o vizita pe acolo si stai linistita happy
In leg cu glanda aia nu cred...nimeni pe vremuri nu`si "batea" glanda ca sa creasca laughing

| Babygirl2001 explică (pentru Silvia93):

Mulțumesc mult pentru răspuns. O să merg cât de curând la endocrinolog

1 răspuns: