| Emmma5566 a întrebat:

Am 14 ani și și 1.75. Acum câteva luni aveam in jur de 67 kg. Cu urcușuri și coborâșuri ale kilogramelor am ajuns acum la 63. Problema este ca înainte se vedea o diferența (am început sa văd o diferența la picioare acum 2 luni când aveam cam 64-65 kg) dar acum ca am mai slăbit un kg mi se pare ca pun mai mult pe picioare (in mare parte ma interesează picioarele mai slăbuțe). Mi se pare ca se fac mai groase ca și cum as avea mușchi și nu vreau asta. Precizez ca nu practic vreun sport care sa favorizeze musculatura. Sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Bazin, alergari, coarda!

| Sunshine123 a răspuns:

Ca sa nu pui masa musculara trebuie sa eviti exercitiile cu greutati si proteinele din mancare, iar ca exercitii iti recomand alergatul pe banda sau in aer liber, saritul cu coarda si cat mai multa apa.