| Animeegirl a întrebat:

Fac sport de ceva timp,ca sa slabesc,dar am observat ca mi s-a dezvoltat musculatura,dar de slabit tot nu am slabit. Adica am picioarele foarte tari daca le incordez,la fel si cu abdomenul, si cu bratele.Cum ar veni, am muschi sub grasime. Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Vezi ca poti lua in greutate si prin dezvoltarea musculaturii, faptul ca iei in greutate sau iti mentii greutatea NU inseamna ca nu slabesti. Poti da jos 1 kg de grasime si sa pui 2 kg de muschi, o sa cantaresti cu 1 kg mai mult DAR ai mai putina grasime si arati mai bine

| IAmAFreak a răspuns:

Fii atent/a si la ce mananci. Faci sport si consumi niste calori, dupa care mananci ceva care are mai multe calori decat ai dat jos, ca sa-ti dau un exemplu. Nu manca foarte mult, in fiecare zi la aceeasi ora si aceeasi cantitate. Succes.

| Larisa_Elene_fulga_1994 a răspuns:

Si eu fac f mult sport la inceput ti se intareste musculatura e bine pentru ca tiai dezvoltat muschi o sa slabesti dar nu dintr-o data treptat depinde ce sport faci sh ct timp nu ai sp asta

| Animeegirl explică (pentru Larisa_Elene_fulga_1994):

Fac exercitii, aerobic. Mai fac si jogging.Nu stiu exact de cat timp, de vreo luna, doua

| Larisa_Elene_fulga_1994 a răspuns (pentru Animeegirl):

Pai faci bine asa e la inceput ti se intareste musculatura din de in ce mai mult poate nu tiai dat seama dac ai slabit sau poate facu sport dar dac dupa mananci sau nu ai ore regulate de masa doar ai musculatura tare nmc mai mult

| Basti a răspuns:

Poi problema asta o am si eu.Dar am observat ca daca ma las de sucuri si de paine alba si nu mai mananc dupa ora sapte dau Kg jos. Sper sa te fi ajutathappy