| Simona_8640 a întrebat:

BUNA TPU! Am 15 ani, 1.64 inaltime si 44 kg.Sunt prea slaba?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
22 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna, eu cred ca arati destul de bine... daca nu ai probleme de sanatate si te simti bine asa, de ce ai crede ca esti slaba?wave

| justitiarul a răspuns:

Cam slabuta! Dar gata cu cresterea alerta in inaltime! De acum incepi sa pui pe tine si o sa mai capeti ceva kg in plus.Asta e varsta cand va inaltati cel mai tare si marea majoritate dintre voi pareti niste desirati.Pana la 16 ani o sa castigi insa vreo 7 kg.

| EuSiCuMine a răspuns:

Nu ar strica ca iei inca 2-3 kg dar e bine si asa, greutatea de 15 ani ar trebui sa fie pana in 50-51 kg deci tu te mentii foarte binewinking

| smaranditza a răspuns:

Eu as zice ca da!
ai mare grija de corpul tau; acum esti fix in perioada de crestere si dezvoltare maxima! aimare grija, scumpo!

| Anonime a răspuns:

Esti un pic cam slabuta.Ar mai trebuie sa pui vreo 6 kg.happy

| smile20000 a răspuns:

Pentru inaltimea ta esti perfecta! Funda?

| Cameliaa12 a răspuns:

Hey, calculeaza cu asta http://www.frumusele.ro/Calculator-Indice-Masa-Corporala, vezi ce IMC zice ca ai pentru inaltimea ta si daca ai nevoie sa slabesti sau sa te ingrasi :)

| LitlleBunny a răspuns:

Nu.Esti ok avand invedere varsta. Daca incepi sa pui de acum pe tine o sa ajungi grasa mai tarziu.Asa,mai bine acum slaba ca peste 2, 3 ani oricum o sa pui pe tine si o sa ajungi normala.Numai bine!
PS:Mananca atat cat simti tu.

| αғғιхoιd a răspuns:

mai pune 10kg big grin

| snooky97 a răspuns:

Buna! Am 14 ani 1, 63 si 48 de kg si sincer imi place de cum arat.In cazul tau pot sa spun ca esti ft norocoasa,nu esti ft slaba, ci ai un corp perfect, si multe fete si-ar dori sa fie in locul tau. Poti fi sigura ca esti prea slaba daca greutatea ta este sub 40 de kg, deci nu-ti mai fa griji si bucurate de trupul tau.winking

| ionuutzuu a răspuns:

La inaltimea ta e ok cat de cat dar cred ca ar mai merge cateva in plus.

| calutuuuu a răspuns:

Nu cred ca esti deloc prea slaba... esti foarte bine. tine-o tot asa!

| ElShaarawy a răspuns:

La inaltimea ta ar fi bine sa ai vreo 54 kg.Numai bine.

| Iσαηα a răspuns:

Esti. putin cam slaba...happy
Dar stai linistita.winking Mai bine slaba decat grasa.>big grinbig grin

| MasterGoldX a răspuns:

Dap. ar trebui sa mai pui ceva pe tine.

| baalial a răspuns:

Nu parerea mea eti ok:X:*

| BloodyAngel1900 a răspuns:

54 de kg

| AlwaysDream a răspuns:

Buna, tu esti cu 10 kg sub normal, deoarece se scad ultimele doua cifre de la inaltime cu cele de la greutate, si vine 64-44=20. Si diferenta dintre inatltime si kg trebuie sa fie de 10.

| Ilincutza20 a răspuns:

Ar trebui sa ai 54 kg pentru ca ai 1.64.(64-10)

| Szucs a răspuns:

Pai esti cam slaba pentru varsta care o ai,categoric,dar esti si mica, dar da, esti slaba.