| MusatGeorge a întrebat:

am 15 ani (baiat) si de 1 saptamana imi apar niste galme pe corp. Prima galma mi-a aparut in fund (stiu jenant, dar mi-e frica deoarece nu stiu ce este), apoi o galma mica la iesirea din ureche, am crezut ca sunt spontane si va trece, dar acum 5 minute am descoperit pe spatele meu o galma foarte mare, dati-mi un sfat sa stiu ce este!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Sunt lipoame de grasime care pot fi scoase. Si sotul meu a avut si i-a facut anestezie locala cu xilina, dureri minime. Este o interventie usoara.

2 răspunsuri:
| ellutza a răspuns:

Poate ai lipoame? nu scrii nimic de culoare, dimensiune, dureroase, nedureroase...

| Ioana87423 a răspuns:

Du-te la doctor! E o problema serioasa.