| Ion1126 a întrebat:

Sunt baiat am 14 și acum un an m-am lovit la sânul stang și mi-a apărut o galma sau ceva de genul
Recent au început sa imi apară galme sub piele care le pot mișcă și nu dor. pe gat lângă ureche. Sub barbie. Pot avea cancer sau ceva de genul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Drimmero a răspuns:

Nu, nu te mai gandi la cancer si alte prostii, nu mai citi toate mizeriile de pe net. Cancerul de san la barbati e aproape nul,, e extrem de rar. Esti la pubertate, acea galma de la san se numeste 'piatra', e un semn al pubertatii datorat de diferiti hormoni. Stai linistit, nu ai niciun cancer.

Cat despre galmele de pe gat, aia sunt ganglioni, toti avem ganglioni, unii oameni ii simt, altii nu, nu ai motive sa te ingrijorezi!