| timeeas a întrebat:

Am 15 ani și de curând am fost diagnosticată cu astm bronșic.Crizele apar dintr-odată și simt că nu am aer suficient. Dacă sunt în mulțimi sau aglomerații, e și mai rău, se agravează.Cum sunt și foarte anxioasă(făceam și înca mai fac uneori atacuri de panică), îmi amplific și mai mult starea și simt că mor.Problema e că încep liceul și va trebui să merg cu autobuzul, care mereu e plin.Am menționat mai sus că imediat am senzația că ma sufoc și nu știu ce o să fac.
Aveți niște sfaturi despre cum aș putea să mă controlez? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Tukann a răspuns:

Ai putea sa folosesti un defibrilator pentru astm in cazuri de astea extreme