| Alexlkkop a întrebat:

Salut,am niste probleme cu respiratia.De o luna simt ca nu pot sa trag suficient aer in plamani si ma doare spatele in zona de sus (a plamanilor) cand trag aer adanc. Am fost la spital si am facut radiografie si doctorii au spus ca sunt racit la plamanul drept. Am stat o saptamana in spital pana mi s-a spus ca m-am vindecat si nu mai am nimic. Au trecut doua saptamani de cand am iesit din spital si tot am simptomele astea (respir greu, ma doare spatele in zona de sus, simt ca parca m-ar tine ceva in piept). Pulsul e bun, doctorii spun ca sunt bine, dar eu tot am senzatia aia. La inceput faceam atacuri de panica dar acum am reusit sa le controlez dar tot am acele senzatii.Pe parcursul zilei totul pare sa fie ok dar seara lucrurile se inrautatesc. Daca mi-ati putea raspunde la acest mesaj cu niste sfaturi cu ce ar trebui sa fac, v-as fi recunoscator.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Dyalema a răspuns:

O fi vorba despre anxietate?

| RxTx a răspuns (pentru Dyalema):

Ești un predicator al anxietății?

| RxTx a răspuns (pentru RxTx):

Scuze propovăduitor!?
Până în anul 2018 eu nu am auzit niciodată acest cuvânt!?
Și fi trăgând de la Romani ceea ce a rezultat dintre unirea Dacilor cu Romanii a rezultat anxioși oameni dinăstia plini de enxetare
PRIN CE SE TRANSMITE ANXIETATEA ASTA?

| Dyalema a răspuns (pentru RxTx):

Ai probleme grave la cap. Cine a vorbit aici despre vaxx? Du-te și caută-te că nu e bine de tine.

| RxTx a răspuns (pentru Dyalema):

O fi de la anxietate daca nu mi-ai spus prin ce se transmite văd că e la moda zilele astea și nu știu de unde pot să fac și eu rost de niste anxietate
Cat costa gramul și cum se face se trage pe nas?
Și chiar așa afectează plămânul?

Tu nu vezi că omul se caută că a rămas cu sechele insuficienta respiratorie

Are probleme cu tusrea
Îl doare un plămân
Îl doare inima
Îl doare traheea
Se aude hârâind când trage aer în el

Am uitat sa ii zic vezi că există pe la farmacii niste bomboane verzi cu Eucalipt și puțin mentol
Pe mine mă ajută să respir mai bine

Sica să nu se mai umple plămânul așa de repede și de secrețiile nazale care se prelinge prin trahee laringe faringe
Poți să îți cureți nasul cu BIXTONIM

eu le-am incercat pe toate cred.ca am dat 600 lire pe toate spray-urile nazale in decurs de 2 luni până când am găsit evrica într-un final BICTONIM