| AbcAbvc a întrebat:

Buna TPU... Am 15 ani, sunt baiat si ma ingrijoreaza faptul ca imi pocnesc foarte rau articulatiile, ligamentele. O data cand m-am asezat pe jos mi-a pocnit genunchiul si nu mi-am putut misca deloc piciorul timp de vreo 5-6 min. Mi se intampla din ce in ce mai des in ultimul timp si este foarte enervant, nu pot sa fac nici macar sport ca imi pocnesc oasele, sau chiar imi intepeneste spatele pt cateva momente. Ce se intampla oare?! Fac mai rau decat un batran... O fi din cauza lipsei de activitate? Eu stau foarte mult pe scaun din cauza profesiei. Hmm... Si totusi nu stiu, deci voi ce credeti? La doctor n-am timp sa ma duc asa ca daca va pricepeti va rog explicati-mi motivul cat mai pe intelesul meu. Multumesc anticipat! :

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| stefanvladvlad a răspuns:

Du-te la doctor

| SteelShadow a răspuns:

Si mie imi trosnesc articulatile. Nu stiu din ce cauza. Ideea este ca eu fac arte martiale si poate asta ar fi un motiv... Mai ia niște calciu ceva, poate te mai ajuta. Evident ca cea mai buna chestie ar fi sa mergi la medic (si eu ar trebui, dar nu vreau). Faci vreun sport solicitant, ceva? Încearcă sa faci ceva exercitii e posibil sa-si dea drumul.

| AbcAbvc explică:

Nu fac niciun sport solicitant. Iar la doctor nu pot ajunge. Care credeti ca e problema?

| ionutz156 a răspuns:

Recomandarea mea ar fi sa iti faci timp sa mergi la doctor fiidnca el stie cel mai bine care e problema.