| Ingerfararipi333 a întrebat:

Am 16 ani iar maine dimineata voi merge la analize pentru ca nu ma simt prea bine.
Astazi am venit de la liceu pentru ca pur si simplu nu mai puteam de rau (am mai patit tot la fel), ca simptome aveam ameteli (pe acestea le am frecvent, chiar in fiecare zi), greata, stare de voma, amar in gura, durere la stomac dar si spre partea stanga sub coaste, mai simt slabiciune, obosesc (dar nu foarte tare), simt nevoia sa stau doar in pat intinsa, cat ce am descoperit la nivel fizic, sunt galben-maroniu in jurul ochilor, unghiile mi se rup repede, imi cad si cateva fire de par dar nu foarte mult incat sa ma plang, beau foarte multa apa in special seara, urinez la fel de des, dorm 8 ore pe noapte, mananc normal pentru ca am pofta de mancare, dar ma simt asa rau uneori si nu stiu de ce. Voi ce credeti ca poate fi? Oricum o sa merg la analize neaparat. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună, pot fi multe cauze, poate fi diabet, fa ti maine glicemia roagă medicul sa ti facă (asistenta) faptul ca simti nevoia sa stai in pat sa dormi adică pot fi datorită fluctuațiilor glicemiei cand este mare ( hiper glicemie) cand mică hipo glicemie, faptul ca bei multă apă si urinezi des este un semn clar de diabet tip 2, incepe cu asta maine vezi glicemia la prima oră (la 7 dimineața) pe stomacul gol cum este, daca este peste 200 este diabet sută la sută, si te va une urgent pe tratament, insulină sau pastile pe care le vei lua toată viața. Sanatate multă.

| Lina1993 a răspuns:

Nu ne putem da cu parerea numai dupa niste simptome. Pot fi simptome si induse de o bacterie luata, un virus dar poate fi si hepatita. Nu te speria, e tratabila happy important este sa nu de demoralizezi si sa ai incredere in corpul tau, sa fii optimista pentru ca astfel ii dai si organismului putere sa lupte. Nu uita ca 70% din problemele de sanatate se rezolva pe fond psihic, in functie de cum privesti si cat de optimista esti si 30% prin tratament si medicatie. Sanatate!

| YouandI a răspuns:

Posibil diabet, mergi la medic.

| Marius44467447 a răspuns:

Ce dracu ai ma sperii omul degeaba

| DomnuTrandafir a răspuns:

Hepatitis C Style bro