| pwnstar a întrebat:

am o problema..de cam 2 saptamani nu am pofta de mancare(mananc cand vin de la scoala si seara mi se face foame pe la 9 si nu prea mananc, sau mananc un mar fortat mai devreme) am ameteli(nu mereu) greata si senzatie de voma(nu mereu) am spasme musculare..muschii mi se contracta neintentionat in anumite locuri (coapse, gamba, brate etc.)azi am dureri pe solduri (daca apas) obosesc repede si de asemenea sunt mereu obosit si am fost la medicul de familie si mi-a spus ca am gastrita si simptome de nu stiu ce...si nu stiu nu am dureri de burta..mai degraba de piept, am luat reteta si de maine o sa incep sa iau pastilele.voi ce credeti? ati patit? eu ma si sperii repede :-s

1 răspuns:
| 8imal a răspuns:

Raspunsul durerilor provocate de gastrita sau ulcer duodenal se resimt in zona plexului solar cu senzatii de insuficienta respiratorie. sfat : incearca sa nu sari niciodata peste micul dejun. maninca in sila. senzatiile de grata se datoreaza bilei(fierea)lenese. evita prajeli, fast food si alta mancare plina de grasimi!