| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani și dacă ma las câteva minute pe un singur picior nu ma mai pot mișca sau ma mișc greu pentru ca ma doare piciorul. Am și dureri de spate de sus pana jos și ma simt foarte obosita, mi-e somn încontinuu. Uneori când ma ridic din pat amețesc și mi se face rău sau vad negru în fata ochilor. Ce poate fii? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil sa fie o criza de sciatica, daca durerea porneste de la mijloc si coboara pe picior si asta necesita repaus la pat, antiinflamatoare (panadol sau voltaren pastile si unguent pe spate, acolo unde porneste durerea), odihna foarte multa si hrana sanatoasa.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Durerea de spate o am de 3-4 ani

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si de 3-4 ani nu ai facut nici o investigatie medicala?

Stii ca poate fii o problema cu rinichii sau chiar si o tumoare pe coloana vertebrala?
De ce nu mergi sa faci o radiografie, RMN sau orice investigatie, ca nu-i normal sa ai asa dureri de 3-4 ani.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Am fost, dar mi s-a spus ba ca am scolioza, ba un os fisurat, ba cifoza, nici ei nu știu de fapt.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

La un RMN s-ar vedea foarte clar

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc pentru sfat