| Silva65458743 a întrebat:

am 17 ani si de 1 an ma confrunt cu o problema, din cate am citit cred ca am torticolis, acum 5 luni ma durea muschiul scm drept de nu puteam intoarce capul deloc dar de atunci am zis sa fortez intoarcerea capului ca poate o sa treaca acum ma simt mai bine pot sa il intorc mai mult dar tot mai ma doare, respir greu ma doare si coloana toracala cateodata dar nu rau mai si pocneste cand respir, dar nu stiu cum am simptome de torticolis dar nu imi sta capul intr-o parte, muschiul e rigid, ma arde, si foarte dureros la intoarcere, o sa imi revin definitiv daca fortez muschiul? Ca sunt mai bine ca inainte
Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| RokoRo a răspuns:

Din cate spui tu, inteleg ca nu ai mers inca la medic desi ai necazuri de mai bine de 1 an. Nu-ti pune diagnostic singura. Nu stiu ce sfaturi medicale ai sa mai primesti pe aici sau pe aiurea. Nu asculta pe nimeni si mergi pentru consult la cel putin doi medici. Daca parerile lor difera, mergi si la al treilea.