| Selim155746 a întrebat:

am 16 ani si de cateva luni ma confrunt cu o problema a gatului. A inceput intr-o zi cand nu mai puteam intoarce capul. Acum ma doare foarte tare gatul, mai exact muschii sternocleidomastoridieni, cel drept e mai umflat si mai dureros ca cel stang la fel si capul imi sta putin de tot inclinat in dreapta cu barbia spre stanga nu pot sa intorc capul complet nici in stanga nici in dreapta de un an, in partea stanga il intorc ceva mai usor dar cand in intorc in dreapta apasa foarte mult pe muschiul umflat si nu pot sa-l tin mult ca ma doare. Nu mai rezist, nu stie nimeni despre asta, sunt ca un robot. N-am mai intors capul de mult timp

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| untu a răspuns:

E nevoie de masaje de la medicul chiropractician.

| florinflorescu a răspuns:

Salut din ce drescrii tu nu pot sa imi dau seama, poate este o indindere sau o rasucire a muschiului. Dar pana acum nu ai fost la un medic specialist? Ai stat aproape un asa fara sa investighezi problema?

| Bianca_Fodor_1995 a răspuns:

Iti sugerez sa te consulti cu un medic/parinte pentru ca lucrurile sa nu se agraveze mai tare decat sunt.
Sper ca te-am ajutat!