| Selim145632 a întrebat:

oare sa ma doara spatele si ceafa uneori suportabil deoarece in urma cu 2 ani stateam zi de zi aproape 10 ore la laptop pe un joc pe burta in pat si laptopul pe masa tot la nivelul patului timp de 6 ani zi de zi numai pe burta cu gatul dat mult pe spate la fel si noapte dormeam tot pe burta, atunci nu aveam nici o durere insa acum ma cam supara si imi pocneste coloana toracala si cervicala aproape la orice miscare, si nici capul nu-l mai pot intoarce, credeti ca d-asta ma doare spatele si gatul dupa 2 ani dupa ce n-am mai stat pe burta? Am 16 ani si de la 8 ani pana la 14 ani stateam numai pe burta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Arthiom a răspuns:

Nu pot spune ca doar din cauza aia ai dureri, dar e o cauza majora. Nu e normal sa stai asa la pc, de fapt nu e normal sa stai asa deloc. E ca si cum ai sta in picioare dar uitandu-te in tavan, iar la cat timp zici ca ai stat, iti dai seama ca ceva s-a intamplat acolo. Mergi la medic si vezi ce e cu tine.

1 răspuns:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Sau stai la fel-pe burta - ca atunci nu te durea laughing. Parintilor tai le trebuie o bataie. Eu am stat in timpul scolii la un birou nu tocmai birou cum trebuie si mi-a ramas gatul putin stramb si nici nu mai am pe cine da in judecata. Mergi la dr de fam sa-ti dea sa faci o radiografie prima intai s-o citeasca un ortoped.