| anyhylator a întrebat:

Cateodata (cred ca nu este normal deoarece mi se intampla cam de 6-7 ori pe luna) imi plesneste ceva la cap de obicei atunci cand misc din gat sau intorc capul. Este o durere cumplita si bine individualizata ( o linie ce incepe de la baza cefei, de-a lungul tamplei si pana la frunte). Ca sa spun asa, este cred, o plesnire de vene dar este prea dureroasa ca si cum s-ar rupe ceva, ma arde foarte tare dupa care am senzatia de rece si umiditate in acel loc.

Nu stiu daca are vreo legatura dar de obicei in acea zi ma apuca o durere intensa de cap, cu pulsatii, care trece numai prin trosnirea coloaanei vertebrale ( sau apas tare de o parte si cealalta a capului si imi trosneste coloana cervicala, apoi durerea de cap trece). Coloana cervicala o am curbata destul de mult incepend cu ultimele 4-5 vertrebe, iar in acest loc simt o durere inchisa, o rugina a oaselor.
Rog sa raspunda doar cei care au idee care ar fi cauza acestor simptome si sa nu dea raspunsuri de felul,, mergi neaparat la doctor"

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| moniquah a răspuns:

Consulta un medic neaparat

| anyhylator explică (pentru moniquah):

Ba tu n-ai citit ultima propozitie?

| moniquah a răspuns (pentru anyhylator):

Ba da ba... dar nu sunt medic, de unde sa stiu eu dc iti pocneste gatul, poate ca ai probleme cu vreun ligament sau cu coloana. daca iti zic ca ai prostata tu te iei dupa mine sau mergi la medic sa iti faci un control? o problema medicala, care te poate afecta pe viitor nu se dezbate pe net... poate ai sponidiloza si de asta iti pocneste gatul si te doare capul. acum esti multumit?