| Vlad_Raicu_1996 a întrebat:

Am 17 ani si de curand mi-am facut niste analize de sange ca nu ma simteam bine. As vrea sa imi spuneti daca aceste valori sunt ingrijoratoare:
NEU% 73.9
NEU# 7.28
RBC 5.98
HGB 17.4
Bilirubina Directa 0.35
TGP/ALT 62

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Dacă se încadrează în valorile maxime si minime, atunci nu ai de ce sa te îngrijorezi.
Multă sănătate!
Dacă nu te simți bine înseamnă că ai anemie; iar asta înseamnă lipsă de vitamine; iar asta înseamnă lipsa de hrană sănătoasă, de mâncare gătită, de fructe, legume și alte verdețuri.
De asemenea și lipsa de odihnă suficientă noaptea și devreme.

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Mulțumesc pentru fundă.
Îmi pare rău pentru răspunsurile mai dure care le-ai primit. Poate ca userii aceia s-au trezit cu fața la ceatceaf sau au visat urât. happy
Nu pune la inima modul lor de răspuns; ca se gaseste ac si pentru cojocul lor. oh go on

Multă sănătate iti doresc, si de asemenea sa fii fericit, caci si aceasta contribuie la sănătatea noastră, nu doar hrana, sportul si odihna. Si fericirea se capătă doar printr-o cunoastere, o buna relație cu Dumnezeu care ne-a creat. Si tot El ne vindecă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai medic de familie? Du-te la el, daca nu esti in stare sa compari valoarea de la analizele tale cu valorile minime si maxime TRECUTE PE FOAIA DE ANALIZE!

| DaCumSaNu a răspuns:

Daca ti-ai facut analizele puteai sa-l intrebi pe doctor si daca sunt ingrijoratoare... da' lasa. Ca noi am studiat mai mult medicina ca el.

| Alexandruuu88 a răspuns:

Salut! Ai valorile pe hartie.Nu iti arata acolo între cat si cat? Gen Glicemia 45 (valori admise 30-60)

| Vlad_Raicu_1996 explică (pentru Alexandruuu88):

Ba da. Dar ma intrebam daca ar trebui sa imi fac griji

| anonimg a răspuns (pentru Vlad_Raicu_1996):

Dacă se încadrează în valorile maxime si minime, atunci nu ai de ce sa te îngrijorezi.
Multă sănătate!
Dacă nu te simți bine înseamnă că ai anemie; iar asta înseamnă lipsă de vitamine; iar asta înseamnă lipsa de hrană sănătoasă, de mâncare gătită, de fructe, legume și alte verdețuri.
De asemenea și lipsa de odihnă suficientă noaptea și devreme.