| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Am 17 ani si pe la 9 ani am avut un fel de varicocel pe testiculul stang si un nodul mic care nu era lipit de testicul si tin minte ca ma durea foarte tare testiculul. Le-am spus parintilor si au zis sa astept o zi sa vedem daca trece. Dupa vreo 2 zile nu am mai simtit nici o durere decat acel nodul care daca il strangeam ma durea. Nu am mai fost la doctor pentru ca eram mic si am crezut ca e ceva normal. Ma mai deranja un disconfort la inghinala in partea stanga cateoata dar am crezut ca e de la fotbal pentru ca jucam mult fotbal pana pe la 15 ani si prietenii mei se mai plangeau de durere inghinala si am crezut ca e ceva normal. La 16 ani am fost la un control la un urolog si i-am spu de acel nodul dar el nu l-a simtit, mi-a facut radiografie (cred ca asa se numeste) si a zis ca nu se vede nimic bizar sa nu ma mai ingrijorez. Acum la 17 ani jumate in partea stanga la inghinala e putin mai umflat decat in partea dreapta dar nu se simte ca si cum mi s-a coborat intestinul, e doar putin mai umflat. Tin sa precizez ca disconfortul coboara putin pe picior. In ultimul an am avut destul de des diaree si o senzatie de disurie dar doar atunci cand nu consumam destula apa. In viitorul apropiat o sa consult un doctor. Acuma nu stiu voi ce credeti ca ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| aXy99 a răspuns:

Nu avem de unde stii, du-te la medic mai repede si nu mai amana.