| catalin999656 a întrebat:

Buna,am și eu o problema.De cateva zile mă doare spatele (zona lombara) in special in partea stângă,zona inghinala și piciorul stâng până sub genunche aproape,însă nu este o durere extrema,nu prea am cuvinte sa o descriu,e că și o jenă sau o durere înfundată ceva de genu
Țin să precizez că m-a luat dintr o data,durerea o simt parca și puțin în testiculul stâng dar foarte puțin
Nu am nici o leziune in zona respectiva, testiculul nu este umflat s-au schimbat absolut deloc
Nu prea știu ce să fac, daca mă poate ajuta cineva cu o idee, mi am făcut pană acum in cap tot felul de întâmplări și parca deja am o frica cam mare
Nu am nici o inflamație in zona inghinala, testiculul pare a fi normal după o autoexaminare...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Dandinelle a răspuns:

Pare a fi legat de nervul sciatic

| catalin999656 explică (pentru Dandinelle):

Îmi poți da daca te rog câteva informații despre asta? Cum se tratează, cât durează, trece de la sine? Voi face și un consult in viitorul apropiat dar totuși am frica aia și să știi la ce sa mă aștept, te rog foarte frumos

| Dandinelle a răspuns (pentru catalin999656):

Mergi la medic. Intre timp ia analgezice pentru dureri, și poți încerca și chestiile de la farmacie gen creme de întinderi etc, nu vor face miracole dar macar vei suporta mai putina durere. Medicul teoretic o să-ți dea și exercitii de fizio. Chiar am auzit că multi au probleme cu piciorul stâng din cauza ambreiajului. Mult spor

| catalin999656 explică (pentru Dandinelle):

Okay, mulțumesc foarte frumos

| LaviniuA a răspuns:

Te-a luat dintr-o data, fara nici o explicatie? Ai facut sport, te-ai fortat cu ceva, ai stat in pozitii ciudate?

| catalin999656 explică (pentru LaviniuA):

Nu,efectiv a început că pe după masă să înceapa sa mă doară dar nu am băgat de seamă,am zis că îmi va trece daca mă odihnesc
Însă nu prea a fost așa, am observat că începe să mă doară destul de tare spatele și dacă stau mult pe scaun îmi amorțește piciorul stâng și simt că și o senzație de arsură, până la degetul de la picior
Țin să menționez că toată vara am condus și fiind călduri, stăteam cu AC-ul destul de tare, e posibil sa fie din cauza asta?