| 22Florentina a întrebat:

Bună TPU! Am 19 ani! De ceva timp de zile nu ma simt bine amețesc asa deodată nu am pofta de mancare și ma ia o agitatie singurul lucru care ma linistete când sunt asa e sa spun o rugaciune și îmi revin dar după iar apar stările astea. menționez ca am fost și la medici și totul este în regula am făcut și analize totul este bine dar tot asa ma simt, nu ma simt liniștită dimineața ma trezesc trista fără vreun motiv. Am impresia ca cineva mi-a făcut ceva farmece, eu înainte nu eram asa de vreo luna de zile m-am schimbat complet numai sunt același om am numai gânduri negre și nu ma simt liniștită deloc. Am fost la biserica si parintele mi-a citit ceva si numai sunt asa ca inainte starile alea naspa dar tot exista. La sfatul cuiva am luat sa citesc biblia mi-a zis ca o sa ma liniștească am luat și niște vitamine vitamax am înțeles ca sunt bune și astea. Ce ma sfatuiti sa fac? Sa merg la un preot? Sa ma rog la Dumnezeu încontinuu cu speranța că ma ajuta sa ies din stările astea. Cine poate sa ma ajute cu mai multe sfaturi va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia-ti de munca si lasa farmecele, ca alea nu exista decat in mintea oamneilor naivi sau prosti!

Lipsa de job si prosteala in care te adancesti zilnic te duc la depresii si inventii fara sens.

Ia-ti de munca, orice gasesti si vei vedea ca-n 6 luni esti alt om: plin de viata si normal!

suntserios
| suntserios a răspuns:

De psiholog nu vad sa fi întrebat pe unde...

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu exista farmece si vraji, sunt doar o inselatorie. Daca tu chiar crezi asta, puterea autosugestiei e posibil sa iti dea aceste stari.

| 4evergentleman a răspuns:

Ai o ușoară anxietate și depresie. Poți lua magnerot o lună de zile și dacă nu trec stările astea atunci mergi la psiholog sau psihiatru că se va agrava de nu vei putea sa ii mai faci fata!

| 22Florentina explică (pentru 4evergentleman):

Nu înțeleg de la ce sa am eu depresie. Din contra viata mea era perfecta pana sa am stările acestea

| 4evergentleman a răspuns (pentru 22Florentina):

Era,vorbești de trecut. Se poate declanșa și în mediu favorabil din cauza predispoziției genetice, așa mi-a apărut și mie, se numește depresie endogenă și poate apărea fara in factor declanșator.

| 22Florentina explică (pentru 4evergentleman):

Și cum ai trecut peste ce ai făcut?

| 4evergentleman a răspuns (pentru 22Florentina):

Oamenii de îmi dau putere să trec peste orice!

| 4evergentleman a răspuns (pentru 4evergentleman):

Oamenii de căc.t!*