| Jdjrjrjrdndnfn a întrebat:

Buna TPU.Am 2 intrebari: 1. Exista dorinte? 2.Voi credeti in dorinte? Va intreb pentru ca mi-am pus multe dorinte negative si imi este frica sa nu se indeplineasca in viitor...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IonutMirel111 a răspuns:

Nu cred in asa ceva. Majoritatea oamenilor au aceeasi problema ca tine, iar lor li se intampla ceva rau de obicei pentru ca se tot gandesc la asta. Incearca sa nu te mai gandesti, stiu ca e aproape imposibil, dar iti va trece.

25 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Puneti cat mai multe dorinte pozitive si emite cat mai multe ganduri pozitive ca sa le stopeze pe cele negative. Exista dorinte,exista legea atractiei,fiecare gand are o putere energetica si se propaga in Univers. Exista o teorie:Suntem ceea ce gandim, sau ca in functie de gandurile noastre ne traim viata, tot ce traiesti acum este rezultatul gandurilor din trecut. Daca nu vrei sa se intample dorintele negative anuleaza-le cu ganduri opuse, pozitive.Tu ai anxietate si frici dar se pot rezolva, la psiholog dar si schimbandu-ti gandirea cu ganduri pozitive. Uite-te la filmul Secretul(The Secret) sau citeste cartea cu acelasi nume de Rhonda Byrne.Vei intelege mai multe.Succes!

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru AvalohAlyn):

Chiar daca nu s-a indeplinit, eu ma tem sa nu se indeplineasca in viitor...nu cred ca exista scapare pentru asa ceva, e foarte grav...

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru AvalohAlyn):

Deci, o sa astept sa se intamplewinkingnu am ce face, asta e soartastraight face

| AvalohAlyn a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

Nu o sa se intample daca tu nu le dai putere gandurilor si nu te gandesti la ele, daca nu ke atragu adica.Stai linistita si plus ca Dumnezeu nu indeplineste decat dorintele care sunt in concordanta cu voia lui si deci nu cred ca Dumnezeu vrea raul cuiva adica ce ai gandit tu, daca ar asculta Dumnezeu dorintele tuturor ar fi prapad fiindca milte nu sunt in acord cu voia lui.Deci nu o sa se intample cel mai sigur, dar nu le mai strage, de gandurile negative zic.

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru AvalohAlyn):

Inteleg...dar parca presimt ca o sa se indeplineasca in viitor, cu toate ca NU-MI DORESC!straight face

| RAY a răspuns:

Man mai iesi din casa afara mai plimbate lasa ganduri de astea depresive, se implinesc daca faci ceva sau ceva le cauzeaza asa nu se poate

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru RAY):

Sunt fata happy Si nu ma pot bucura de nimic stiind ca o sa se indeplineasca dorintele negative in viitor...straight face

| RAY a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

Nu esti chiftea?

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru RAY):

Nuwinking Tu iti bati joc de mine? Tie ti se pare de ras?straight face

| RAY a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

Pai am vazut ca cineva a spus asta la o alta intrebare de a ta cum ca ai fi

| Drimmero a răspuns:

Stai fara grija, corpul nostru e atat de inteligent incat ignora ce-ti doresti tu!

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru Drimmero):

Nu prea credlaughing

| Drimmero a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

Degeaba iti induci acele dorinte, raman doar concepute,, nu devin realitate in majoritatea cazurilor,, daca-ti doresti sa fii miliardara de exemplu, crezi ca a 2-a zi ai conturile pline? Iti zic eu, nu, exact se intampla si in cazul celalalt.

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru Drimmero):

Se poate intampla in viitor deci nu se stie...

| GoldenZenith a răspuns:

Așa se întâmplă când n ai ce face cu viața ta. in loc sa faci ceva constructiv stai sa îți pierzi timpul punandu ți dorințe negative și după te întrebi dacă ele există, sa ai o siguranță totuși că nu se vor îndeplini.
1. Orice gând sau cuvânt are o energie care se propaga in Univers.
2. Apucă te de croșetat sau ceva, daca tot nu ai ce face.

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru GoldenZenith):

As face-o, dar frica asta stupida ma bantuie...si alte persoane mi-au zis ca dorintele exista si de asta ma tem laughing Oare sunt singura care se teme de dorinte? Eu as crede ca dawinking

| RAY a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

Dorintele nu exista ca o forma fizica si ca exprimare a minti noastre

| GoldenZenith a răspuns:

Daca te temi de ele, de ce îți mai pui dorințe negative atunci?

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru GoldenZenith):

Nu stiu nici eu sincer...cred ca am innebunit ca altfel nu ma intreblaughing

| GoldenZenith a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

laughing îți place să te joci cu focul.
Sa știi că zicala "ai grija ce îți dorești că s ar putea să primești" nu e spusa degeaba. Nu îți mai bate capul, draga mea.

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru GoldenZenith):

Prea tarziu...o sa se indeplineasca in viitor, deci nu mai am ce face laughing straight face

| iusteo a răspuns:

Da, exista dorinte. Dorintele reprezinta ceea ce vrei tu, in adancul sufletului sau constiintei tale sa se intample, sa primești, sa ajungi. (ex: imi doresc sa iau nu stiu ce nota la test sau imi doresc sa ma căsătoresc cu o personalitate din America)
Ceea ce iti doresti sa se intample nu afectează viata si decursul ei daca Tu nu iei aditudine. In sensul ca da, vreau, doresc sa iau 10 la test, dar daca nu invat nimic cum sa fie posibil sa se implineasca dorinta mea. sau da, vreau un sot/o sotie celebra din America, dar daca nu merg in America sa cunosc oameni si celebritati, sansele sunt infime ca idealul meu sa se realizeze. Sper ca intelegi la ce ma refer.
Asadar, nu ai de ce sa iti faci griji, dorintele sunt o parte a existentei fiecarui om, pentru ca, ce ar fi viata fara dorinte? ce scop de a evolua sau de a fi fericiti ar mai exista?
Desigur, mai exista si coincidente. Insa o gandire negativa ( sa doreati raul altuia) te afectează cel mai mult pe tine. incearca sa privesti din mai multe perspective lucrurile si vei vedea ca lumea e un loc frumos, daca tu doresti si faci tot ceea ce iti sta in putinta sa fie asa
Toate cele bune happy

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru iusteo):

Ma tem sa nu se indeplineasca in viitor...stau cu frica asta in mine de 2 ani... uneori simt ca ma sufoc si ca lesin de la frica asta nemernicastraight face

| UzumakiNaruta a răspuns:

Nu prea stiu la ce te referi, daca tiai pus o dorinta random, sunt sigura ca nu se va indeplinii, daca ii spui o dorinta la Dumnezeu, s-ar putea sa se indeplineasca, dar depinde cat de rele sunt si cat de mult te iubeste Dumnezeu

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru UzumakiNaruta):

Pai faza e ca eu ma tem sa nu se indeplineasca in viitor...