| George_Cosmin_1990_pKkU a întrebat:

am aparat dentar fix si mi-s-a desprins o sarma din capat.Si de fiecare data cand vorbesc, mananc ma inteapa aceea sarma.Mi-s-a facut iritatie acolo si ma ustura foarte tare.Ce pot face? Precizez ca am programare peste 1 luna.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| marinaa9 a răspuns:

Da.e super nasol cand arcul iese si inncepe a te zgaria in interiorul obrajilor.Cumpara-ti ceara dentara sau fa gargara cu bicarbonat de sodiu si apa pentru a mai vindeca aftele alea bucale.

| Stefxn a răspuns:

Nu conteaza ca ai peste o luna abia, trebuie sa te duci la doctor sa rezolve problema.