| eusicumine98 a întrebat:

Caut un raspuns urgent. De ieri dimineata ma doare in partea dreapta jos, in zona apendicului dar parca un pic mai jos, mi se duce durere in jos pe picior dar doar in partea interioara, ca sa zic asa, si durerea nu ajunge nici pana la genunchi dar dupa vreo 5-10 minute imi trece. Simt destul de des nevoia de a urina. Nu am avut febra, nici varsaturi, foarte slab senzatia de greata. Tin sa mentionez ca am 16 ani si sunt virgina. E posibil sa fie apendicita sau sa fii racit la ovare? Ieri mai pe dupa-amiaza am stat pe jos, umblu desculta prin casa si ma imbrac destul de subtire in casa (pentru ca imi este cald). Ce parare aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Poate fi o problema renala. Ar fi bine sa te examineze un medic. http://www.i-medic.ro/articole/infectiile-de-tract-urinar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil sa fie apendicita. Parerea mea este sa mergi la urgente, URGENT. Altfel... nu vreau sa te sperii dar nu e timp de pierdut.

| eusicumine98 explică (pentru anonim_4396):

Am uitat sa spun ca daca apas in zoda apendicului nu ma doare si nici daca ridic piciorul la burta. Si am citit ca atunci cand e inflamat apendicul abia daca poti merge, asa de tare te doare piciorul drept, iar la mine nu e cazul. Oricum urmeaza sa merg la doctor dar vreau sa stiu si parerea mai multora. Multumesc de raspuns.

Răspuns utilizator avertizat
| eusicumine98 explică:

Inca ceva... Cam de patru luni menstuatia imi vine exact la 28 de zile dar luna asta mi-a venit cu 2 zile inainte

| Anytaxany a răspuns:

Hmm..Pai Din Cate Stiu. Daca ar fi Apendicita ar Trebuii sa Te Doara Cand apesi si/sau Ridici Piciorul...Stai Linistita nu Te Panica big grin Mergi la Doctor Si Vei Afla Ce Ai.