| Alkyda a întrebat:

Am avut contact sexual ne protejat luna trecuta si chiar inainte de ciclu cu o zi. mi-a venit ciclu insa in a 3a zi mi s. a oprit si mi-a venit a doua zi. e posibil sa fie sarcina sau doar o dereglare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Depinde si de varsta ta. E destul de periculos sa ai un contact sexual neprotejat. Ca sa fi 100% sigura, ai putea incerca sa faci un test de sarcina.
Data viitoare nu uitati de prezervativ!