| Smileeveryday98 a întrebat:

Am avut dureri groaznice la o masea plombata, m-am dus la dentist si mi-a deschis canalul sa curca puroiul. spunea ca am puroi sad. Iau si antibiotic, si mi-a zis sa trag sa iasa puroiul. Puroiul se retrage si de la antibiotic? Ce imi va face maine cand ma duc, doare cand curata la canal? Mi-e foarte frica. maine trebuie sa ma duc sad. Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Heiii.

Daa, aşa e. De la antibiotic dispare puroiul dar e bine că îţi poate curăţa canalul acela şi îţi poat salva măseaua.
Sunt situaţi în care singura salvare a măselei să fie extrasă.

Mult curaj draga mea!

2 răspunsuri:
| j1NNNx a răspuns:

Amice... Stii vorba aia esti baiat sau esti ceapa? gandeste-te la proverbu ala : BABA SUFERA LA FRUMUSETE. Si iti zic eu ca daca te gandesti in alta parte nu te va durea tongue!

| Ottakringer a răspuns:

O sa simti intepaturi si durere, dar depinde. Daca e prea mare poate iti face o injectie happy. Oricum o sa simti cand iti curata canalul, dar nu doare prea tare. E o durere suportabila.