| Getter123 a întrebat:

am avut o plomba prost pusa, a cazut acum 2 ani si vineri a inceput sa ma doara maseaua respectiva. Durerea a fost nesemnificativa la inceput, sambata putin mai tare, duminica insuportabila iar azi a trecut deoarece am luat multe antiinflamatoare si Codenal sau cum.A inceput sa faca puroi, s-a umflat gingia imprejur, ma doare barbia dedesubtul maselei, maxilarul si muschiul drept al maxilarului, probabil cum apas pe el sa-mi amelioreze din durere.Eu ma spal doar cu paradontax pentru ca am gingivita si de curand a inceput sa ma manance gingia in jurul maselei.Vreau sa stiu de ce. Ofer funda.Da, o sa iau antibiotice de azi.Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Vladescape a răspuns:

Va trebuii sa te duic la un denstist.Eu cred ca acel loc s-a infectat

| 54kuv a răspuns:

Nu sunt stomatolog dar din pacate am mers mult mai des decat mi-as fi dorit pe la ei (si nu sa bem o bere).
Ti-as sugera o vizita la un dentist bun (si stiu ca uneori e f dificil de gasit unul). cel mai probabil trebuie sa scoata plomba sa curete ca sa iasa puroiul de acolo. Daca iei tu antibiotice dupa ureche s-ar putea sa nu ai parte de maximul de beneficii de pe urma lor. si chiar si asa locul ala trebuie curatat si (speram) salvata maseaua si pus alta plomba