| anonim_4396 a întrebat:

Acum 3 săptămâni am fost la dentist. Mi-a scos nervul de la măsea și tot mi-a pus tratament. Săptămâna trecută a început să mă doară foarte tare. Am sunat la dentist si am mers iarăși și mi-a schimbat pansamentul. Încă nu mi l-a plimbat cu plomba permanentă. De câteva zile mă tot doare gingia. Am fost joi și mi-a pus iarăși pansament ei a zis ca să stau asa vreo 2 săptămâni pana nu mă mai doare deloc. Dar a zis ca mi s-a inflamat gingia. Mi-a dat glicerina boraxata și sa ma fac. Dar încă am puroi acolo. Si tot am spart la el cu bețișor de ureche și curge asa un lichid galben. Când m-am spălat pe dinti mi-a curs și sânge. Cum pot sa scap de puroiul acela? Joi merg iarăși la dentist dar pentru alta măsea și o sa ii zic. Nu mi-a recomandat antibiotice. În plus are și un miros foarte urat, lichidul acela galben.
Din ce cauza a apărut? Maseaua în sine nu mă mai doare pentru că nervul e scos dar dacă mușc ma doare. Probabil de la măsea. Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Ryaaan a răspuns:

Ti s-a infectat...