| Anonimmee a întrebat:

Am avut o rana pe mana pe care am dat-o jos, iar acum am rămas cu o cicatrice ca o gaură cum pot sa o remediez? va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Jameson a răspuns:

Mergi la dermatolog, el o sa te indrume.

| dannyel86 a răspuns:

Exista unguent pe baza de Aloe Vera. Se foloseste dupa operatii, pentru cicatrici, pentru a diminua aspectul urmelor lasate.

| Ineys a răspuns:

Astupa cu niste adeziv sau ciment. Poti incerca si spuma poliuretanica.

| Raducons a răspuns:

Se va mai vindeca cu timpul, nu ai ce sa faci, operatie estetica nu cred ca merita.

| GrigoreCostinel a răspuns:

Poti incerca sa dai cu crema. Eventual sa se inmoaie pielea si sa se niveleze.